Ziel-Gaz

Oferta handlowa

Firma Ziel-Gaz działa od ponad trzydziestu lat na rynku w branży instalacyjnej, sanitarnej i instalacji przemysłowych. Siedziba firmy mieści się w Krakowie - Węgrzcach na terenie byłej Jednostki Wojskowej przy części końcowej al. 29 Listopada.
 

Dział sprzedaży

W ofercie posiadamy produkty i podzespoły do budowy, remontu i modernizacji sieci gazowych, wodociągowych, kanalizacyjnych i przemysłowych, a także wyposażenie kotłowni gazowych, osprzęt do regulacji procesu spalania i jego bezpieczeństwa.

W naszej ofercie posiadamy następujące pozespoły do budowy sieci gazowych:

Rury gazowe – rury z polietylenu, przeznaczone do rozprowadzania paliw gazowych. Rury z PE mogą być stosowane do budowy i remontów sieci gazowych. Rury Gamrat z PE.

Kształtki elektrooporowe – kształtki polietylenowe - mufy, redukcje, kolana, trójniki, odgałęzienia siodłowe, trójniki siodłowe, zaślepki. W sprzedaży posiadamy kształtki firm: Fox, Frialen, Fusion, Georg Fischer, Trans-Quadro.

Kształtki doczołowe – kształtki polietylenowe - kolana, trójniki, zaślepki, tuleje kołnierzowe, redukcje. W sprzedaży posiadamy kształtki firm: Galplast, Simona, Trans-Quadro.

Zawory kulowe – wyróżniamy zawory gwintowane, zawory kołnierzowe, zawory do wspawania.

Zawory kulowe PE – elementy odcinające w sieciach i instalacjach gazu. Wykonane w całości z tworzywa sztucznego.

Zasuwy gazowe – zasuwy kołnierzowe wykorzystywane w sieciach gazu ziemnego o średnim ciśnieniu roboczym.

Wyroby stalowe – kształtki stalowe: kolana hamburskie, zwężki, trójniki, kołnierze płaskie, kołnierze szyjkowe, kołnierze z króćcem, gwinty oraz dennice.

Taśmy izolacyjnedo tworzenia powłok antykorozyjnych na podziemnych i naziemnych stalowych rurociągach, zbiornikach, armaturze.

Taśmy oznacznikowe – posiadają nadruk ułatwiający szybką identyfikację rodzaju sieci. Dodatkowo mogą posiadać wkładkę stalową zapewniającą dokładną lokalizację przewodu w ziemi.

Płozy dystansowe – do ochrony rur przewodowych prowadzonych w rurach osłonowych.

Manszety – wykorzystywane w sieciach ciepłowniczych, gazowych, wodnych i kanalizacyjnych do uszczelnienia przestrzeni pomiędzy rurą przewodową, a osłonową.

Skrzynki uliczne do gazu – skrzynki żeliwne przeznaczone do wbudowania w chodnik, jezdnię lub nawierzchnię nie utwardzoną w celu umożliwienia dostępu do armatury podziemnej.

Zawory sferyczne z półśrubunkiem – służą jako jeden z elementów do przyłącza sieci gazu średnioprężnego do mieszkania.

Skrzynki plastikowe – to szafki i drzwiczki gazowe z laminatu poliestrowo-szklanego przeznaczone do montażu bezpośrednio na ścianie budynku lub jako element wolnostojący.

Skrzynki metalowe – do ochrony zaworów, gazomierzy oraz reduktorów dla odbiorców w domach jednorodzinnych, blokach mieszkalnych itp. Mogą być montowane na ścianie budynku (wersja bez pleców) lub ustawiane na fundamencie (wersja z plecami).

Systemy bezpieczeństwa gazu – wykrywają obecność gazów w powietrzu, ostrzegają użytkownika i informują o uszkodzeniu, natychmiast odcinają dopływ gazu do niesprawnej instalacji.

W ramach budowy sieci wodociągowej oferujemy:

Rury wodociągowe PE i PCV – do budowy przewodów zewnętrznych i wewnętrznych do przesyłania wody pitnej i innych cieczy o ciśnieniu roboczym 0,6 - 1,0 - 1,6 MPa.

Zasuwy wodociągowe – do sterowaniaprzepływu cieczy nieagresywnych w rurociągu.
W sprzedaży posiadamy zasuwy produkcji: Akwa, Hawle, Jafar, Maszrol, Saint-Gobain.

Hydranty – do instalacji wodociągowych w celu poboru wody w przypadku pożaru.
W sprzedaży posiadamy hydranty produkcji: Akwa, Hawle, Jafar, Maszrol.

Kształtki żeliwne – do budowy sieci wodociągowej. W ciągłej sprzedaży posiadamy kolanoQ, kolano stopowe N, trójnik T, króciec FF, króciec FW, zwężka FFR.

Złącza Universal – do połączeń oraz montażu armatur na rurociągach poprzez kołnierz lub do połączeń rur wykonanych z różnych materiałów.

Kompensatory – do regulacji długości rurociągu przy montażu armatury kołnierzowej oraz zabezpieczenia rurociągu przy występowaniu naprężeń w sieci.

Filtry do wody – (osadniki do wody) do ochrony przed zanieczyszczeniami najbardziej wrażliwych na uszkodzenia elementów instalacji, takich jak: aparatura kontrolno-pomiarowa, pompy, armatura regulacyjna, przepływomierze, liczniki ciepła itp.

Włazy uliczne – włazy żeliwne do przykrycia studzienek kanalizacyjnych lub otworów wejściowych do innych przestrzeni.

Skrzynki uliczne do wody – do zabezpieczenia obudów do nawiertek lub zasuw, umożliwiają też dostęp do armatury w podziemnych instalacjach wodociągowych. Mogą być wbudowane w jezdnię, chodnik lub powierzchnię nieutwardzoną.

Opaski naprawcze – do naprawy rur stalowych, żeliwnych oraz PCV i AC.

Nawiertki do rur PE/PCV – umożliwiają wykonanie przyłącza w rurociągu wykonanym z PCV lub PE bez konieczności odcinania dopływu wody.

Nawiertki do rur stalowych – do wykonania przyłącza wodociągowego na rurociągach z rur stalowych lub żeliwnych o ciśnieniu do 1,6 MPa.

Zawory zwrotne, zawory antyskażeniowe – w instalacjach wodociągowych do zabezpieczenia przed wtórnym zanieczyszczeniem sieci spowodowanym przez przepływ zwrotny.

Konsola wodomierzowe – do montażu wodomierzy w pozycji poziomej lub pionowej oraz zabezpiecza wodomierz przed naprężeniami występującymi w sieci wodociągowej.

Zawory grzybkowe, zawory przelotowe – do instalacji wodociągowych.

Złącza zaciskowe do wody – do instalacjiach wody pitnej, przemysłowych, pływalniach, basenach, itp.

I wiele innych skontaktuj się z nami a odpowiemy na każde pytanie! tel. 12 285 94 04